Téma týdne - zamyšlení nad strojem času!

7. června 2011 v 18:58 | Sweet breeze |  Na téma
Je dobře, že stoj času neexistuje nebo nikoliv?

Docela téma na zamyšlení! Nejdříve jsem přemýšlela, co bych chtěla vrátit, kdybych měla stroj času. Došla jsem k závěru, že momentálně asi nic. Jasně, každý udělá nějakou chybu, které lituje a ve chvíli vzteku a smutku by chtěl vrátit čas, když se k tomu ale zpětně vrátí, tak to není zas tak horké jako v danou chvíli. Myslím, že většina věcí se dá vyřešit i jinak, než cestovat minulostí skrz na skrz...
Jde hlavně o to, jak si to kdo vezme. Já zastávám názoru, že můj život je 20% z toho, co se mi přihodí a zbylích 80% tak jak na to reaguji. Ať chceme nebo nechceme, každý máme ať si to uvědomujeme nebo neuvědomuje výběr z více možností, většinou minimálně dvě cesty, kterýma se můžeme vydat. Ve většině případů jsou jich ale desítky až stovky a je jenom na nás jakou půjdem a pro co se rozhodnem.
Nikdy se nedovíme, co která cesta nám připraví nebo ne a myslim, že je na místě to ani nevědět, proto je dle mého názoru stroj času úplně zbytečný a je dobře, že neexistuje. Za prvé - chtěl by ho každý. Za druhé - každý by se vracel časem tak dlouho a tak často, aby prozkoumal další a další cesty, až by z toho úplně zešílel, přestal by vnímat smysl a běh života. Vše mu bylo jedno, nepřemýšlel by nad svými činy a rozhodnutími.
Takových činů mě napadá spousty. Byly by to stovky, tisíce... Všichni by totiž věděli, že když jim to nevyjde, prostě vězmou do ruky něco, co je přenese zpátky před událostí a jako by to neexistovalo. Ať už je to porušení zákazu, nevěra... ale třeba i krádež a vražda - cokoliv!
Možná někomu bude přpadat, že z toho dělám zase zbytečný drama, jak je mým zvykem, ale když se nad tim pořádně zamyslíte, tak jsem si jistá, že mám pravdu.
Když tak nad tím přemýšlím z druhé stránky, nevěřim nikomu, kdo řiká, že by nechtěl někdy vrátit čas. Proto bych brala něco jako mini stroj času nebo ...říkejte si tomu jak chcete. Každý člověk na světe by měl omezený množství, kdy by mohl vrátit čas... To je fér, ne?
Vím, že spousta lidí by vracela čas kvůli každé kravině, ale jsou i lidé, kteří by vrátili čas opravdu v pravý moment a kvůli takovým lidem mě napadla tato myšlenka. Úplně jsem si představila i tu situaci ..brrr!
Ale to je všechno rozmýšlení, fantazie a snění nás lidí, bez kterého by to nešlo nebo ne?
Musíme si ale uvědomit v pravý čas, že zatím, co si něco vysníváme nám ubíhaj velmi drahocený okamžiky. Tak proto se moc dlouho nezaobírejme věcmi který by byly, kdyby ....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alisa Alisa | Web | 7. června 2011 v 19:13 | Reagovat

No napríklad pri mne keby aj hypoteticky stroj času existoval, zostal by dosť nevyužitý . Nemyslím si, že by som si chcela nejako ovplyvňovať život . :-)

2 Nature by Rézi* Nature by Rézi* | Web | 7. června 2011 v 19:19 | Reagovat

ÚŽASNÝ ČLÁNEK..Máš i krásný design.. tohle je prostě super blog :-)

3 sweet-breeze sweet-breeze | Web | 8. června 2011 v 18:58 | Reagovat

děkuju moc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama