Červen 2011

po delší době..

29. června 2011 v 18:46 | Sweet breeze |  výseky ze života
Zdravim,
po dlouhý době, omlouvám se, ale nějak jsem nestíhala. Bylo toho strašně moc a já nevěděla co dřív! Zejtra vysvědčení, poslední den v měsíci, takže by mělo být měsíční shrnutí a vyhlášení ankety a hned uvedena nová anketa, ale jelikož přijedu ze školy a hned jedu zase pryč, musim oběhat pár doktorů a ještě nakoupit nějaký věci, až přijedu domu tak dobalit věci, protože v pátek odpoledna na 16 dní odjíždim! Takže přemýšlim, že všechny tyhle články udělám třeba v pátek pátek než pojedu a přednastavim, aby jste měli co sledovat a číst! :)
Teď přemýšlim, co si zítra vezmu na sebe, má být hezky, chtěla jsem si vzít šaty, ale nějak se na to necítim.. Myslim, že to neni třeba dramatizovat, stejně přijdem do školy, dostaneme vysvědčení a jdeme. Loučení se spolužáky se kterýma se uvidím za dva měsíce. Člově si řekne, jak je to strašně krátká doba, když si ale řeknu, že je to necelej čtvrt rok - prostě hustý. Stejně to uteče jako vždycky, tenhle rok ale bude hroznej, fakt se netěšim.. Asi se budu muset trochu připravovat o prázninách!
Teď zase musim letět a kdyby jsem se už před tim, než odjedu nezastavila tak přeju všem krásný vysvědčení, co nejmíň modřin, co nejvíce oslav a ty nejhezčí prázdniny na maximum! :) Tak jak mají být..
No, když to tak vidim a koukám na téma týdne, tak přece jenom dneska napíšu asi ještě jeden článek, né že by to bylo bůh ví jak zajímavý, ale mám chuť něco napsat.. A nezapomeňte hlasovat, zítra se anketa uzavírá ;))

Nechápu, nepochopim ...

8. června 2011 v 19:42 | Sweet breeze |  výseky ze života
Koukám, že jak rychle návštěvnost začala, tak zase rychle skončila. Ale co, blog nemám ještě ani týden a sice to píšu pro vás, ale nepotřebuju mít návštěvnost jak hrom.
Vlastně jsem se rozhodla napsat, protože jsem v pět přijela ze školy a zase jsem se od tý doby učila - to jsou dvě hodiny = OTRAVA! Nesnášim tohle období, kdy jsou maturity, nic se nedělá a pak se všechno na vás vyvalí a vy nevíte co dřív. Trochu si potřebuji odpočinout a odreagovat, ještě mě čeká jeden čtenářský deník - přemýšlim, na co ho udělám, ale viděla bych to na Dumase a jeho Hrabě Monte Christo - nádherná to knížka, sice trošku delší a začátky nudnější, ale jak se do toho dostanete, tak nemůžete přestat číst. Pak se zítra píše velká pololetka z češtiny 6 A4 - juchů, všichni skáčeme 10 metrů vysoko a to nemluvím o tom, že pořádnou matiku jsem neměla tak 14 dní a zejtra co? Zejtra píšeme! To je snad ještě lepší, takže držte palce, ať to všechno zvládnu. Dneska jsem ještě psala ze zeměpisu cestovního ruchu a z dějepisu, teď tu zrovna sedim a aktualizuju, jestli už mám na své osobní zóně známky, řikala, že je tam dá večer, tak snad - abych se neuklikala.
Každopádně je mnohem důležitější ten zítřek. A vlastně ještě příští týden. Teď v pátek si jdu ještě opravit jednu písemku a přes víkend další učení a pak konečně pohoda, klídek zase.. :)
Každopádně to byla jenom jedna zpráva, co jsem vám chtěla sdělit. Dneska jsem postřehla, jak se generace strašně mění. Já vim, jsem jak nějaký důchodce, ale tak je to pravda.
No pomiňte, ale až tohle uvidí za prát let, tak se za sebe bude stydět. Nehledě na to, že já v jejích letech, jsem nevěděla, co je to hulení, co jsou to kalby - hlavně, že tam mluví o sensation, jak kdyby tam byla a už vůbec jsem netušila, že jde něco takovýho dávat na net. Ještě k tomu jsem netušila, že se někdo na net může vystavit s takhle mastnýma vlasama, ale to je slečny věc. Prostě jsem chtěla říct, že jsem v jejích letech poslouchala Leoše Mareše, Black Milk, Holki, Lunetic a tahala za sebou kačera! To mám dost a další její videa jsou taky docela perly!
No ale konec toho, teď co mě opravdu přimělo se zamyslet nad tim, jak se generace hrozně mění. Nebo takhle - pozoruju už to delší dobu, protože mám mladší sestru která má zjevně "lehčí život", že jsem měla já. Dnešní děti jsou drzí a sprostý, já jsem si nikdy nemohla dovolit říct sprostý slovo, moje 11ti letá sestra mluví někdy jak dlaždič. Ještě v sedmí třídě jsem musela chodit spát v devět a na televizi večer jsem se mohla koukat jenom vyjímečně. Moje sestra chodí spát vždy kolem půl devátý a může koukat na televizi jak chce, ještě v posteli, zatímco já jsem si mohla pustit tak v kazeťáku Rákosníčka! :D :) Na internet jsem taky začala chodit někdy kolem 12ti let, sestra je na tom odmalička. To se prostě děje - doba se mění!
No a to není všechno, dneska jsem si sedla do vlaku k slečně který mohlo bejt maximálně 12 let. Po rukách nápisy - bolest, smutek, utrpení, sebepoškozování a já nevim co všechno. Nechápu, jak holka v 12ti letech může něco takovýho znát a ještě to mít všude po rukách a chodit s tim po veřejnosti. Vůbec nemluvim o tom, že kdyby mi takhle přišlo dítě počmáraný způsobem, že přes celý ruce by mělo nápisy tohoto charakteru .. asi bych se neudržela! Prostě to nechápu!
Tak jsem něco napsala, moje dojmy a pocity a teď se jdu vrátit zase k učení...
A nezapomeňte hlasovat do měsíční ankety - dole pod článkem ;)

Téma týdne - zamyšlení nad strojem času!

7. června 2011 v 18:58 | Sweet breeze |  Na téma
Je dobře, že stoj času neexistuje nebo nikoliv?

Docela téma na zamyšlení! Nejdříve jsem přemýšlela, co bych chtěla vrátit, kdybych měla stroj času. Došla jsem k závěru, že momentálně asi nic. Jasně, každý udělá nějakou chybu, které lituje a ve chvíli vzteku a smutku by chtěl vrátit čas, když se k tomu ale zpětně vrátí, tak to není zas tak horké jako v danou chvíli. Myslím, že většina věcí se dá vyřešit i jinak, než cestovat minulostí skrz na skrz...
Jde hlavně o to, jak si to kdo vezme. Já zastávám názoru, že můj život je 20% z toho, co se mi přihodí a zbylích 80% tak jak na to reaguji. Ať chceme nebo nechceme, každý máme ať si to uvědomujeme nebo neuvědomuje výběr z více možností, většinou minimálně dvě cesty, kterýma se můžeme vydat. Ve většině případů jsou jich ale desítky až stovky a je jenom na nás jakou půjdem a pro co se rozhodnem.
Nikdy se nedovíme, co která cesta nám připraví nebo ne a myslim, že je na místě to ani nevědět, proto je dle mého názoru stroj času úplně zbytečný a je dobře, že neexistuje. Za prvé - chtěl by ho každý. Za druhé - každý by se vracel časem tak dlouho a tak často, aby prozkoumal další a další cesty, až by z toho úplně zešílel, přestal by vnímat smysl a běh života. Vše mu bylo jedno, nepřemýšlel by nad svými činy a rozhodnutími.
Takových činů mě napadá spousty. Byly by to stovky, tisíce... Všichni by totiž věděli, že když jim to nevyjde, prostě vězmou do ruky něco, co je přenese zpátky před událostí a jako by to neexistovalo. Ať už je to porušení zákazu, nevěra... ale třeba i krádež a vražda - cokoliv!
Možná někomu bude přpadat, že z toho dělám zase zbytečný drama, jak je mým zvykem, ale když se nad tim pořádně zamyslíte, tak jsem si jistá, že mám pravdu.
Když tak nad tím přemýšlím z druhé stránky, nevěřim nikomu, kdo řiká, že by nechtěl někdy vrátit čas. Proto bych brala něco jako mini stroj času nebo ...říkejte si tomu jak chcete. Každý člověk na světe by měl omezený množství, kdy by mohl vrátit čas... To je fér, ne?
Vím, že spousta lidí by vracela čas kvůli každé kravině, ale jsou i lidé, kteří by vrátili čas opravdu v pravý moment a kvůli takovým lidem mě napadla tato myšlenka. Úplně jsem si představila i tu situaci ..brrr!
Ale to je všechno rozmýšlení, fantazie a snění nás lidí, bez kterého by to nešlo nebo ne?
Musíme si ale uvědomit v pravý čas, že zatím, co si něco vysníváme nám ubíhaj velmi drahocený okamžiky. Tak proto se moc dlouho nezaobírejme věcmi který by byly, kdyby ....

Jsou politici opravdu takoví blbci nebo se mi to zdá?

5. června 2011 v 10:31 | Sweet breeze |  výseky ze životaDobré ráno,

dneska jsem vstala, poklidila a nasnídala se, ale to je vedlejší. Teď co mě přimělo napsat článek, ráno si docela s pohodovou náladou zapnu notebook. Sednu si k internetu a jako první kouknu na novinky na seznamu. Přeátelé, já jsem zase tak vytočená! "Platby kartou bez použití PIN odstartují letos." - http://www.novinky.cz/domaci/235330-platby-kartou-bez-pouziti-pin-odstartuji-letos.html

Už titulek mě vytočil natolik, že jsem se neubránila nadávkám, když jsem si ale přečla větu "Nutné nové karty a terminály" - Tak jsem vypěnila ještě víc.
Mně to prostě hlava nebere, je známý, že naši politici stojí za nic (když jsem hoooodně slušná), ale tohle překvapilo i mě. Nečkala jsem, že někdo může takovou kravinu vymyslet natož schválit. Copak jsou úplně blbý? Takhle vypadá, že většina z nich nemá dodělanou ani základku, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Já to nechápu a asi nikdy nepochopim. Nesnášim lidskou blbost a koukám, že v Čechác jí je víc než dost!
Přijde mi, že si myslí, když oni se topí v milionech, že se v nich topí i ostatní lidi. Mám takový dojem, že trpí nadměrnou představivostí, jak je na tom stát dobře. Každou chvilku si stěžují, že stát nemá peníze a dělají takové kraviny?
Zavedli státní maturitu, do který nacpali několik miliónů korun - výsledek bude takový, že se to dřív nebo později stejně zruší. V Praze nové tramvaje. To jsem nepochopila už vůbec.. ty "starý" zas tak starý nejsou a jsou rozhodně pohodlnější a prostornější, než ty nový s dřevěnýma sedačkama! Je toho spousta a mohla bych jmenovat hodiny, do čeho stát rve peníze a my to absolutně nepotřebujeme. Platba kartou bez pinu je jenom třešnička na dortu. Nedokážu pochopit.. I když je tam určité omezení do 500 Kč, ale i to jsou peníze a pro někoho velmi potřebné. Nehledě na to, že narvou další peníze na nové terminály a karty, že se bude víc krádst, protože jak řekla moje kámoška: "je lehčí si něco koupit za 500 kč bez PINU a potom jí zahodit než sebrat kartu s větší částkou ,ke které se nedostanu"
Absolutně souhlasim! Nakonec to dopadne tak, že celý televizní noviny budou o tom, jak někdo ukradl a zneužil další a další karty a oni to nakonec stáhnout? A co z toho vzejde - několik tisíc okradených lidí, kteří ne jenom přijdou o své peníze, ač malou částku, ale také si budou muset zařizovat novou kartu - Ty co budou mít štěstí, k těm se karta dostane zpátky a hlavně několik vyhozených miliónů (pro nás rozhodně nepotřebných podle politiků zdá se) za ty karty a terminály. Hlavně, že snižujou důchody - my si budeme muset na důchody spořit sami, aby jsme nechcípli hlady nebo proto, že nebudeme mít na léky. Nebo nám ještě zbejvá pracovat do poslední chvíle.
Mě tohle vždy dokáže spolehlivě vytočit... Kéž by se ukázal někdo, kdo by to tam trochu srovnal! Bylo by hned líp..
P. C. Castová - Škola noci

3. června 2011 v 18:10 | Sweet breeze |  Knihovna
Tak ještě jednou dneska - Ahoj. Musím říct, že jste mi udělali obrovskou radost. Myslela jsem si, že ke konci měsíce nebudu mít co vyhodnocovat, protože co si budeme povídat, kdo by chodil na blog s jednim příspěvkem, ještě nedodělanym a hlasoval. Než jset stačila sama odhlasovat, tak už tam byly 4 hlasy a pořád přibývají - díky vám, přátelé. Inspirovalo mě to k tomu, abych začala psát co nejkvalitnější články, které umím. Fakt jsem byla mile zaskočená, když si vemu, že tenhle blog "žije" druhým dnem, mám fakt radost. Ale proto tady teď nejsem, jenom jsem se chtěla s vámi podělit o mojí neuvěřitelnou radost - jste fakt třídy! :)Anketa I - Co posloucháš za hudbu?

3. června 2011 v 17:30 | Sweet breeze |  Ankety
Zdravim,
tak jsem se rozhodla udělat první anketu, která bude vyhodnocena k poslednímu dni tohoto měsíce. Teda aspoň doufám! :)
Nenapadlo mě nic extra, tak začneme hezky pomalinku. V první anketě mě zajímá, co posloucháte za muziku. Druhů a žánrů je moc, dala jsem sem jenom ty nezákladnější, nejznámnější. Ty, o kterých si myslím, že jsou v dnešní době poslouchaný ať už jakkoukoliv generací!
Kdyby tam nebyl ten váš úplný favorit, tak se omlouvám - zkuste tedy aspoň kliknout na ten váš nejoblíbenějších z nabídky. Přeju příjemné hlasování ;)
...sweet breeze